HERKES CİBİLLİYETİNİN GEREĞİNİ YAPAR!

HERKES CİBİLLİYETİNİN GEREĞİNİ YAPAR!
Ne hazindir ki hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Ve bizler KOÜ Çalışanlarını sözde temsil eden,yetkisini çalışandan yana kullanma konusunda kifayetsiz kalan,alacakları inayetin peşinde koşamayı marifet sayan,sendika görünümlü teşekkül ve yönetici kisvesindeki tüm mahallenizi, iş çalışanlar olunca utanmadan, sıkılmadan mahalle baskısı kurmakta mahir yada mavi boncuk fabrikanızda yalan tezgahlarda ürettiğiniz hiç bir sonuca ulaşmayan, umut görünümlü, sonucunda umutsuzluk üreten vaadlerinizden sizleri yani hepinizi çok iyi tanıyoruz.
Şimdi bakın kıymetli KOÜ ÇALIŞANLARI;
Yetkili sendikanın oturup imzaladığı son dört KİK kararı incelendiğinde nerdeyse bütün kararlarda aynı maddelere imza atıldığı net bir şekilde görülmektedir. Burada iki durum ortaya çıkmaktadır; ya yetkili sendika bir çaba içine girmeden hazır matbu maddelere imza atmaktadır ya da görüşmelerde dile getirdiği sorunların hiçbirine çözüm bulamamaktadır ki aynı maddeler tekrar tekrar gündeme gelmektedir. Ne acıdır ki her iki durumda birbirinden vahim ve mevcut sendikaya güvenen üyeleri açısından duymuş oldukları güvenin suiistimal edilmesi söz konusudur. Öyle bir tutum ki nereden tutsanız elinizde kalıyor, mevcut yetkili sendika Kocaeli Üniversitesi personelinin dert ve sıkıntılarını mı önemsemiyor yoksa aldığı yetki ile etkisiz figüran sendika rolünü mü üstleniyor?

Bu konuda fazlaca bir şey söylemeye gerek bile duymuyoruz. Yanarız, yanarız da yıllardır size sendikacılığı öğretemedik ona yanarız…
Mesele vatansa gerisi teferruat diyen bizler; ne kararlılığımızdan, ne de inandıklarımızdan taviz veririz. Doğru bildiklerimizi her yerde açık seçik söylemeye devam edeceğiz. Çünkü insanı insan yapan, insana bir kimlik veren, onun geçmişinden başkası değildir. Bizim geçmişimiz de geleceğimiz de Rahmetli Rauf Denktaş’ın dediği gibi “Her devrin adamı olmak değil, her devirde adam olmaktır.” Her zaman ülkesini ve milletini canından çok sevmektir. Geçmişimizin verdiği bu güç ve karnımız da ağrımadığı için asla haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmayacağız!
Bu yapılarda üye olarak bulunan kıymetli kardeşlerim! Bu sözlerimiz asla size değildir. Ancak sizlerden istirhamımız, artık bu günahalara ortak olmayın. Sakın korkmayın; biz varız! Ateş olsalar cürümleri kadar yeri bile yakamazlar.
Velhasılı kelam
Bu yapılar bizlerden konuşurken bir iki defa değil onlarca defa muhasebe yapmalı; önce hak aramada ki başarısız ve kendilerini önceleyen geçmişiyle hesaplaşmalıdır.
Yaşar ŞANLI
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1Nolu
Şube Başkanı
#TürkEğitimSenKOÜ