Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 ve 2 Nolu Şube Başkanlarımızın Ortak Açıklaması

“Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 ve 2 Nolu Şube Başkanlarımızın Ortak Açıklaması”
“5680 ” İNANMIŞ, ADANMIŞ, CESUR YÜREĞE SELAM OLSUN!
Türk Eğitim Sen; “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” fedakârlığıyla vatanını canından aziz bilmenin sevdasıdır. Türk Eğitim Sen; Hakk’ın, adaletin ve ahlak üzere bir sendikal mücadelenin gereğini şerefle, cesaretle ve kararlılıkla getirmiş olmanın hazzıdır ve gururudur.


İşte bu gıpta edilesi ruhla ki korkmadınız, korkulara boyun eğmediniz; vaatlerin ve tehditlerin, sorundan nemalanan ve hiçbir sorunu çözmeyen dezenformasyonun, kurumlardaki mahalle baskısının, sosyal medya operasyonunun, gizli ajanda sahibi DAHİLİ ve HARİCİ bedbahtların esiri olmadınız.
Diyoruz ki;
Vehimli telaşlı, hırs ve enaniyet yüklü bir ruh haliyle, gelecek planlarının mezesi olarak gördükleri, mezun olmadıkları sendikal vizyona meyleden sendikamsı yapılar ,sanıyoruz hırslarına yenilenler, ilkeleri çoraklaşanlardır. Yetki bir amaç değildir, vasıtadır! İdealden yoksun bir yetki, ilkesiz ve iradesiz bir duruş deliyi akıllı, cahili alim, korkağı kahraman gösteren bir ilizyondur.
Teşkilatımız ilizyonları yerle bir edecek ideale ve mücade azmine sahiptir tüm kalbimizle inanıyoruz.
Değerli Üyemiz Siz;
Ülkemizin beka meselesi olarak gördüğümüz maarif davamızın Çanakkale yüzlü, Sakarya kokulu bir kuvvası oldunuz. Gönlünüz, zulmün nefesinin kesildiği istiklalin kalesidir. Zihniniz, umudun rotasına adanmış ülkemizin istikbalidir. Yılmadan, bıkmadan, usanmadan, korkmadan ve korkutmadan adaletten, haysiyetten ve eşitlikten taraf olanlar…
Erdemin zırhını kuşamış,fikrin namusunu yol ışığı yapan ,menfaate inayet soslu jargona meyletmeyen dilide , kalemide , yüreğide hep ölçülü , sendikal mücadeleyi kültürel boyutta da algılayan yüce gönüllü ideal yolunun aşığı tüm mücadele arkadaşlarımız, SİZLERE SELAM OLSUN!!!
Aynı yolu yürümekten onur duyduğumuz Teşkilat Yöneticilerimiz;
Bu büyük mücadelede büyük bir fedakarlıkla ailesine ayıracağı zamanları Türk Eğitim Sen idealine adayan Şube yöneticilerimize, kadın komisyonumuza, ilçe başkanlarımıza, ilçe yöneticilerimize,
Üniversite başkanlarımıza,
Üniversite Yöneticilerimize,
kurum temsilcilerimize, sağına soluna bakmadan amasız, lakinsiz mücadelemize samimi bir kalple omuz veren teşkilat emaktarlarımıza ve üyelerimize hususen teşekkür ediyoruz. Böyle inanmış dava adamları ile aynı yolda yürümekten dolayı bahtiyarız. Birkez daha sağolun ve hep var olun.

Bu mücadele destanımız sizin eserinizdir.
TEŞKİLAT SAYILARIMIZ;
981 İZMİT İLÇESİ
860 GEBZE İLÇESİ
511 DARICA İLÇESİ
474 GÖLCÜK İLÇESİ
406 KÖRFEZ İLÇESİ
384 BAŞİSKELE İLÇESİ
382 KARTEPE İLÇESİ
360 DERİNCE İLÇESİ
KOÜ 317
GTÜ 261
250 ÇAYIROVA İLÇESİ
135 DİLOVASI İLÇESİ
123 KANDIRA İLÇESİ
110
KARAMÜRSEL İLÇESİ
İL MEM 32
ÜCRETSİZ İZİN 94

Yaşar Şanlı
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı
Kürşad Türkcan
Türk Eğitim Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı