İZMİT MAAŞ BANKA PROMOSYON ANLAŞMASI


Değerli eğitim çalışanlarımız bu günlerde başlayan promosyon sürecinde 3 kişilik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Komisyonun sendikamız tüm eğitim çalışanlarını temsilen üyesidir. Bugün itibarıyla 2000 in üzerinde eğitim çalışanın katıldığı anketimiz sonuçlanmıştır. Bu hafta sizlerin görüşleri İlçe Milli Eğitim Müdürümüze iletilecek ve kamu oyunada açıklanacaktır. Bu hususta katkı vermek isteyen tüm paydaşlara ve sendikalara kapımız da gönlümüz de sizlerin ali menfaatleriniz sözkonusu olduğu için açıktır. Tüm dezenformasyonları engellemek ve süreçle ilgili gerçek ve doğru bilgiye ulaşmak için şube adına süreci yöneten Ferhat Yüksel 02623313166 telefonuna ulaşabilirsiniz. Değerli temsilcimiz sizden tek ricamız kurumunuzda ki tüm eğitim çalışanlarına süreçle ilgili sağlıklı bilgi akışını vermenizdir.


TAVRIMIZ
1 Sizleri meblağ olarak tatmin edemeyecek hiçbir anlaşmaya ilçe mem imzalasa da biz imza koymayacağız. 3 imza olmadan 2 imzayla anlaşmayı yürürlüğe koymak isterse biz ŞERH düşeceğiz. Sonrasında tüm hukuki zemini bi hakkın kullanacağız. Ve eylemsel gücümüzü sahada göstereceğiz. Muhataplarımıza bunları sürecin en başında da hatırlatacağız.


2 Şube adına kurduğumuz komisyonumuz Ferhat Yüksel bey ve İzmit İlçe Başkanımız Öner Sarıkaya bey başkanlığında 13 Ocak ve 18 Ocakta 5 banka ile ön görüşme yapmış ve bankaların tavrını ölçmüş ve süreçten haberdar etmiştir.


3 Şeffaflık, teknik altyapı, mücadele, sürece samimi katkı verecek tüm sendikalarla işbirliği ilkelerimizdir.
SON DURUM
Şuan da bankaların ihale aşamasının bu sürecinde herhangi bir rakam vermesi sözkonusu değildir. Rakamlar ancak ihale günü belli olacaktır. Dedikodu mahiyetinde ki bilgilere itibar etmeyiniz.
Sendikamız eğitim çalışanlarından gelen anket dönütleri üzerinde çalışarak bir taban ücret belirleyip ihale şartnamesine yazılması hususunda ayrıca çalışma yapacaktır.

Şimdiden tüm eğitim çalışanlarımızı memnun edecek bir anlaşma olmasını temenni ediyoruz.
Yaşar Şanlı
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı