ENFLASYON YERSEN %3.51!

   TÜİKin YERSEN ENFLASYON Oranları Aylık %3.51, yıllık %21.31! Şu halde bile Ocak ayında Yetkili Konfederasyon tarafından imzalanan zam oranlarının 2,5 katı enflasyon farkı alacağız. Bu bir utançtır. Enflasyon kadar zam sıfır zamdır. Hatta alım gücünün düşmesi ile birlikte eksi zamdır.
     Buradan bu utanca sebep olanlara karşı tavır bellidir. Onu Eğitim Çalışanlarının vicdanına bırakıyorum. Lakin masada olmamasına rağmen okul okul dolaşıp geçmiş dönemlerin, öğretmenler odasında mahalle baskısının mimarı, ötekileştirmenin, malum senle birlikte en devasa anıtı bir sendika; kısaca slogan sen, keramati kendinden menkul sen, yalanı, devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü utanmadan örgütlenme aracı olarak kullanan, iş Ulu Önderi ve Cumhuriyeti korumak olduğunda günü geçiştirme adına en pısırık açıklamaların sahibi senin tüm yalanları ayaklarına dolaşacaktır. Sizin bu kirli vicdanınıza bırakacağımız hiç bir üyemiz yoktur. Bu yapıya üye olan her biri birbirinden kıymetli eğitim çalışanı arkadaşlarım sizi tüm kalbi duygularım ve samimiyetimle sendikamıza davet ediyorum. Ayrıca;
    Toplu sözleşme süreci açık bir şekilde tüm kamuoyunun nezdinde yaşanmış Türkiye Kamu Sen Genel Başkanımız Önder KAHVECİ bey tarafından Fox Haber de Çalar saat programında kamuoyuna tüm çıplaklığı ile ifade edilmiştir. Bugün kırmızı çizgimiz olan seyyanen zam ve refah payının ne kadar önemli olduğu bir kez daha gün ışığına çıkmıştır.

    Değerli Eğitim Çalışanları , önümüzdeki günlerde meslek kanununa dair talep ve beklentilerimizi (özlük ve mali haklar), EK ZAM mali iyileştirme taleplerimizi ortaya koyacağımız ülke genelinde eş zamanlı kitlesel açıklamamız olacak.
Ücretlerle ilgili olarak ayrıca konfederasyonumuz Türkiye Kamu Sen çatısı altında gene ülke çapında bir eylemimiz daha olacak.


TÜRK EĞİTİM SEN VARSA UMUT DA VARDIR.
Yaşar ŞANLI
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı

Yazar: teskocaeli1