MEMUR MAAŞLARININ DA YENİDEN DEĞERLEMEYE İHTİYACI VAR

    Hazine ve Maliye Bakanlığı yeniden değerleme oranlarını %36,2 olarak belirledi. Buna göre vatandaştan alınacak vergi, resim ve harçlar %36,2 oranında zamlanacak. Bir tarafta memur ve emeklilere %5+7 zam yapılırken diğer tarafta vergilerin %36,2 artması büyük bir tezat içeriyor.

    Vergi öderken %36,2 zamla karşılaşıyoruz ama cebimize giren para sadece %5+7 artıyor. O da resmi olarak %20’lere dayanmış enflasyon kadar bile değil. Verirken cimri alırken bonkör olunca çalışanların bir cebine girmeden öbür cebinden fazlasıyla geri alınan zamlarla karşılaşıyoruz.

    Dolayısıyla sürekli değer kaybeden memur maaşının da yeniden değerlemeye ihtiyacı var. Bu noktadan bakınca kamu çalışanlarının gelirlerinin erimemesi için makul olan oranın en az yeniden değerleme oranı olan %36,2 olması gerekiyor. İşte bu yüzden biz, “Nimette de külfette de adalet” diyoruz. Bu adaletin sağlanması için derhal maaşlara 1000 TL seyyanen zam ve ayrıca %3 enflasyon zammının üzerine refah payı istiyoruz.

SERVİS ANGARYASI
    Nöbetçi öğretmenlere görev tanımlarında bulunmamasına rağmen okul öğrenci servislerinin denetimlerini yapmaları yönünde verilen görevler angaryadır. Bu husta sendikamızın eylem kararları da mevcuttur.
Ayrıca öğretmenlik bir uzmanlık mesleğidir. Bizden baklenen sınıfta uzmanlık alanımıza uygun ders vermemizdir.
  İçişleri Bakanlığının yapması gereken denetimler bu hususta hiç formasyonu olmayan Okul İdarecilerine ve öğretmenlere verilemez.
   İşini düzgün yapan saygılı şoför esnafımızı tenzih ederek söylüyorum ki saygı sınırı kalmamış şahıslarla eğitimciler muhatap edilemez!!!!
YAŞAR ŞANLI
TÜRK EĞİTİM SEN KOCAELİ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI

Yazar: teskocaeli1