KİMSE TÜRK MİLLETİNE KEFEN BİÇEMEZ!

        Yüzyıllardan beri Doğu’nun kaynaklarına göz diken emperyalistlerin hedef tahtasındaki ülkemiz, türlü saldırılarla karşı karşıyadır.
        Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek ve tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını tasmalarını tutan emperyalist güçlerin emri ile uygulamaya çalışmaktadırlar. Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, tarihin sayfalarında ve coğrafyanın belleğindeki doğal etki alanımız, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı devletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır.
      Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz tüm oyunları boşa çıkaracaktır. 
    Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda, asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu görmek çok da zor değildir.
      Kahraman Mehmetçiğimizin Gara’da yürüttüğü harekât, Türk milletini boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır,  nasıl ki, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK /FETÖ kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız.
       Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, terörle mücadelede  aynıdır. Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir.
     Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz. 
Şundan eminiz ki, Allah’ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz.
     Hepimiz birer Mehmetiz, birer askeriz; bütün hainlere, yedi düvele yeteriz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar  bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde milyonlarca yürek atıyor. Türk askerinin ayak sesleri, dünyanın dört bucağında düşmanın uykusunu kaçırıyor, hainlerin kulaklarında yankılanıyor.
      
      Bizim mahallemizde Türk’e rağmen, Türk’e karşı oyun kurmaya kalkanlar bilsinler ki, bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil, cephede kanla çizilir.
        Dost düşman, yedi düvel iyi işitsin;
 
Biz Türk Milletiyiz, bir ve bütünüz.  Kimseyle bir derdimiz, kimseye bir düşmanlığımız yok; ancak bizimle derdi olan, Devletimizin, milletimizin birliğini yok etmeye çalışanlarla görülecek bir hesabımız var.
    Sanılmasın ki, Türk Ordusu yalnızca silahaltındaki askerlerimizden ibarettir. Ordu- millet derler bize, milyonlarca askerimiz var.
   Şehitlerimiz var, yüreğimiz yanıyor.  içimiz sızlıyor. Ama kahraman askerimizin kanı ile canı ile bu topraklarda yeni bir gelecek kuruluyor. On binlerce kilometre öteden gelerek, coğrafyamızı kan gölüne maşaları ile çevirenlerden Türk milleti hesap soruyor. Emperyalist hesaplar bozuluyor, hain planlar yıkılıyor. Şehitlerimizin acısı yüreğimizde.  Alışılmışlığa izin vermemeliyiz. 
   Türk milleti, askerinin yanında kıyama duruyor.
Kahraman Mehmetçik yedi düvele, Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha gösteriyor.
   Gün bu gündür.  Büyük yürüyüşümüz devam ediyor.  Mazlumların göz yaşları dinsin, dostlar sevinsin; alçaklar korksun, hainler kaçacak delik arasın, düşman karalar bağlasın! Tüm dünya bu sözümüzü duysun, düşmanlar ayağını denk alsın;
    Türk milleti bugün tek yürek, tek bilek kahraman Mehmetçikle birlikte yürümeye hazırdır. Bugün milyonlarca seve seve şehadet şerbetini içmeye hazırdır.  Biz, askeriyle, milletiyle bir ve bütün olarak Devletimizin sonuna kadar arkasındayız.
    Bu bir vatan mücadelesidir.
    Bu bir namus mücadelesidir.
    Bu bir var oluş mücadelesidir.
    Bu bir Hak mücadelesidir.
    
     Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız.
     Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren, gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.
    
    Bilinsin ki, bedeli ne olursa olsun inleri emperyalistlerin maşası hainlere mezar olacak! Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olacaktır.
 
Yaşar ŞANLI
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1nolu Şube Başkanı

Yazar: teskocaeli1