KOCAELİ 1 NOLU ŞUBEDE 4205 KOCA KOCA YÜREKLERİZ.


MÜLKTE ADALET, KAMUDA LİYAKAT ve TÜRK MİLLETİNE SADAKATLE HİZMET parolasının bayraktarı olan sendikamız Kocaeli yerelinde ve Türkiye genelinde hizmet sendikacılığında lokomotif olma görevini başarıyla sürdürmektedir. Bu yılki Kocaeli mutabakat metinlerinde Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu şubesi olarak 4160 yürekli, nitelikli ve Türkiye Sevdalısı üyemizle birlikte bayrak direği gibi yer aldık. Tek tek onların hepsine saygılarımı sunuyorum. Geçen yıldan buyana Şube Yetki alanımızda 410 yeni üye kaydı gerçekleştirerek 300 artış sağladık.
Merkez İlçemiz İzmit te de yetkiyi aldık.
Bu büyük mücadelede büyük bir fedakarlıkla ailesine ayıracağı zamanları Türk Eğitim Sen idealine adayan il yöneticilerimize, ilçe başkanlarımıza, ilçe yöneticilerimize, kurum temsilcilerimize, üyelerimize hususen teşekkür ediyorum. Böyle inanmış dava adamları ile aynı yolda yürümekten dolayı bahtiyarım. Birkez daha Sağolun ve hep var olun.

Kuvvayı Milliye Ruhuyla tecessüm eden Milli Birlik ve Beraberliğimiz adına tüm hainliklere karşı kuruluşumuzdan beri Milli Cephede yerimizi aldık. Yüzde 100 yerli ve yüzde 100 milli bir sendikaya da bu yakışırdı.
Her durumu çıkarları için kullananlara fırsat vermeme gayretimizi hep sürdüreceğiz. Hele hele eğitimde sendika adı altında yeni bir Paralel Yapı oluşmasına asla izin vermeyeceğiz.
Anadolu’nun çocuklarının milletine – devletine sadakatle hizmet etmesinin önündeki bu garabet sendikal anlayışla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her alanda mücadelemizi sürdüreceğiz. Biliyoruz ki mücadelemiz aynı zamanda milletimizin geleceği adınadır. 1005 yıldır bu topraklardayız Allah’ın izniyle sonsuza kadar buradayız.

Bu mücadeleye I.Marif Kongresinin heyecanıyla devam ediyoruz. Mücadele gücümüz sizin eserinizdir. Sizin enerjiniz, sizin fedakârlığınız ve eğitimi beka davamız olarak görme adanmışlığınız bizim kurumsal başarı şifrelerimizdir. Hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.
Şiarımız;
Herkes sadece vatana karşı borçlu olduğu vazifeyi yapar ve iş orada biter Başkaca bir beklenti de olmaz.
VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.
KÖRFEZ:498
DERİNCE: 434
İZMİT: 1300
İL MEM: 27
KARTEPE : 398
KANDIRA: 142
BAŞİSKELE: 382
GÖLCÜK: 521
KARAMÜRSEL : 220
ÜNİVERSİTE : 240
TOPLAM: 4160 (Kesinti yapılan) +45 (ücretsiz izin) =4205

Yaşar ŞANLI
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı

 

Yazar: teskocaeli1