İZMİT’TE YETKİLİ TÜRK EĞİTİM SEN

Geleceğe dair bir öyküdür bu; ülkesi adına umutları olanların, varlığını Tük varlığına adayan yürekli insanların kader birliğine dair her sahnesi gerçek, her satırı emek ve alın teri ile kazınmış sendikacılığın bozkırlarına dikilen bir bengütaştır.
Ferasetin ve vicdanın kalemiyle yazıldığı üzere tarihe düşülen bu hakikat; okuyanlar ve akıl sahipleri için yıllardır itibarı ve mesleki onuru iğdiş edilmiş, sadaka zamlar ve enflasyon farklarıyla üç kuruşa razı edilmiş eğitim çalışanlarının, bunun tevekkül edilesi bir yazgı olmadığına, aslında tüm yaşananların beceriksizliğe, yandaşlığa, emek ve sayı üzerinden kirli pazarlıklara dair utanası bir başarısızlık olduğuna artık inanması vesilesiyle bugün İzmit’ten yükselen bir haykırıştır.
Ahlakın ve adaletin ışığında kemale erdiği üzere bugün İzmit’in 178 kurumunda ve 4227 eğitim çalışanının gönlünde yeşeren bu sevda; sendikacılığı müdür odalarında baskı, vaat ve şantaj kokteyli üzerinden adeta paralel bir şebekeye dönüşürcesine icra edenler için yolun bitişi, zulmün tükenişi ve şükürler olsun ki aydınlığın, maviliğin ve huzurun müjdecisidir.
Ve bu kol kola, yürek yüreğe Türk Eğitim Sen’de meczetmiş bu birliktelik; devletimizin ve milletimizin beka meselesi olarak gördüğümüz maarif davamızın, fikri, irfanı ve vicdanı hür nesilleri inşa edecek “yalvarmayan, el açmayan, boyun bükmeyen; ancak ve ancak kendisini eğitime adayan öğretmenlerimizin, eğitime dair birçok iş ve sorumluluğu canla başla yerine getiren memurlarımızın geleceğe umutla ve güvenle bakabilmesinin, huzurla çalışabilmesinin ve emeğinin karşılığını alın teri kurumadan alabilmesinin teminatıdır.
Evet, artık İzmit’te 1300 üyesi ile Türk Eğitim Sen yetkili! Artık İzmit’te adalet, eşitlik, ehliyet ve liyakat yetkili! Artık İzmit’te vaat değil emek, baskı değil hukuk ve şantaj değil sevgi yetkili…
Bizlere güvenen, hak ettiğimiz geleceğe bizlerle yürümeyi tercih eden tüm eğitim çalışanlarına binlerce defa teşekkür ediyor; emeğimizi, fedakârlığımızı ve umutlarımızı zayi etmeyen, bizlere bu başarıyı lütfeden Yaradan’a sonsuz şükürler ediyoruz.
Yaşar Şanlı
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı

Yazar: teskocaeli1