İŞTE SAYILARIMIZ

Merhum Namık Kemal diyor ki;
‘’Yüksel ki yerin bu yer değildir, dünyaya gelmek hüner değildir.’’
TÜRK EĞİTİM SEN KOCAELİ 1 NOLU ŞUBE YÜKSELEN ÜYE SAYIMIZ 3909+58 (kesintisi yapılamayan ücretsiz izindekiler) =3967 oldu.
Türk Eğitim Sen; “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” fedakârlığıyla vatanını canından aziz bilmenin sevdasıdır. Türk Eğitim Sen; Hakk’ın, adaletin ve ahlak üzere bir sendikal mücadelenin gereğini şerefle, cesaretle ve kararlılıkla getirmiş olmanın hazzıdır ve gururudur.
İşte bu gıpta edilesi ruhla ki korkmadınız, korkulara boyun eğmediniz; vaatlerin ve tehditlerin esiri olmadınız. Ülkemizin beka meselesi olarak gördüğümüz maarif davamızın Çanakkale yüzlü, Sakarya kokulu bir kuvvası oldunuz. Gönlünüz, zulmün nefesinin kesildiği istiklalin kalesidir. Zihniniz, maviliklere rotası adanmış ülkemizin istikbalidir. Yılmadan, bıkmadan, usanmadan, korkmadan ve korkutmadan adaletten, haysiyetten ve eşitlikten taraf olanlar… SİZLERE SELAM OLSUN!
Peki, nedir sendikacılık;
Hak ve adaletin tesisi, emeğin ve alın terinin kutsiyeti noktasında bir mücadele ortaya koymaktır sendikacılık. Yalansız, hilafsız, onurlu ve kararlı bir duruş gerektirir bu mücadele. Yorulmazsınız, yamulmazsınız; vaatlerin hayal dünyasında şahsiyetinizi satmazsınız.
Milyonlarca insanın emeği ve ailelerinin rızkı üzerinden kirli pazarlıklara girmezsiniz. Bu büyük bir vebaldir çünkü. Size güvenen, size vekâlet veren insanları yarı yolda bırakmazsınız. Gücünüzün kaynağı haklılığınız; bu hakkı sonuna kadar savunacak cesaretiniz ve kimseye minnet etmeyen onurunuzdur. Koltuk uğruna, kamu çalışanlarına şantajı, baskıyı ve tehdidi reva görmezsiniz. Ve nihayetinde hiçbir makamın ve gücün ebedi olmadığını; hem yer üstünde hem de yer altında tüm yapılanların bir hesabı olduğunu asla unutmazsınız.
Şimdi şu hale bakın ki; sendikacılık dünyada başladığı 1820 den buyana bu kadar SARARmamıştı. Biz sendikacılığı işverene karşı yapılır bilirdik ki; bu en doğrusudur devlet içinde kadrolaşmanın aracı haline gelirse bu PARALEL yapılaşmanın ta kendi olur. Sendikacılık, emeğin namusunu kamu çalışanlarının hakkını koruma gayretinde olan sendikalara karşı SARARmayı marifet sayan SENDİKAMSI yapılar tarafından yapılır oldu.
Biz Türk Eğitim Sen ailesi olarak hiçbir zaman böylesi bir sendikal ahlaktan ve diyalektikten uzak, böylesi bir aymazlığın içerisinde asla olmayacağız. Bizler onurun ve haysiyetin başı dik insanların sendikası olarak bu ülkeye ve tüm kamuya görev bildiğimiz, yıllardır ortaya koyduğumuz destansı mücadelenin birer neferi olmaya devam edeceğiz ve asla yorulmayacağız.
BAŞARACAĞIZ
Bazı insanların hikâyelerini yazamazsınız. Onların hikâyeleri, kaderleridir. Biyografiler; insanoğlunun hayat mecarasını tamamladığı zaman yazılır. Kahramanların hikayeleri ise hayatın başında, Ervah-ı alemde, kutlu bir emrin kaleminden çıkan berat üzerine yazılır.
Mücadele destanımızın kahramanlarına şükranlarımızla:
Körfez 505, İzmit 1174 , Kartepe 365, Karamürsel 226, Gölcük 502, Kandıra 153, Başiskele 350, Derince 421, Kou 182, İl Mem 23, YURTKUR 6 Sendikal İzin 2 Ücretsiz İzinli 58
Yaşar ŞANLI
ŞUBE BAŞKANI

 

Yazar: teskocaeli1