Her şart altında Mehmetçikle beraberiz. Acımız da, sevincimiz de birdir.

Kocaeli Kamusen İl Temsilciliği olarak “Her şart altında Mehmetçikle beraberiz. Acımız da, sevincimiz de birdir.” adı altında Kocaeli merkez Sabri Yalım Parkında Afrin’e destek için açık hava toplantısı düzenlendik. Büyük ve coşkulu bir kalabalık meydana getiren başta Türkiye Kamu Sen e bağlı sendikalarımızın başkanlarına ve üyelerine KMKB bünyesindeki Stklarımızın başkanlarına ve üyelerine , gönül dostlarımıza sonsuz teşekkürler ediyoruz.Var olun ve diyoruz ki ;“TÜRK’E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR.” Allah Kahraman Türk ordusunun Yar ve Yardımcısı olsun.
BASIN AÇIKLAMAMIZ ;

KİMSE TÜRK MİLLETİNE KEFEN BİÇEMEZ!

Yüzyıllardan beri Doğu’nun kaynaklarına göz diken emperyalistlerin hedef tahtasındaki ülkemiz, bir büyük saldırı ile daha karşı karşıyadır.
Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek ve tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını devreye sokmuşlardır. Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı devletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır.
Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz bir varoluş mücadelesi ile karşı karşıyadır.
Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda, asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu görmek çok da zor değildir.
Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yürüttüğü bu harekât, Türk milletini boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır, nasıl ki, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız.
Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil de aynıdır. Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir.
Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz. Diyoruz ki, tüm ABD üstleri başta İncirlik olmak üzere kapatılsın.
Şundan eminiz ki, Allah’ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz.
Hepimiz birer Mehmetiz, birer askeriz; bütün hainlere, yedi düvele yeteriz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde milyonlarca yürek atıyor. Türk askerinin ayak sesleri, dünyanın dört bucağında düşmanın uykusunu kaçırıyor, hainlerin kulaklarında yankılanıyor.
Gelsinler; tanklarıyla, toplarıyla, bütün teknolojileriyle, hile ve desiseleriyle gelsinler. Er meydanı kurulmuştur. Bütün maskelerini çıkarıp gerçek yüzleriyle gelsinler; ak koyun kara koyun belli olmuştur.
Bizim mahallemizde Türk’e rağmen, Türk’e karşı oyun kurmaya kalkanlar bilsinler ki, bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil, cephede kanla çizilir.
Dost düşman, yedi düvel iyi işitsin;

Biz Türk Milletiyiz, bir ve bütünüz. Kimseyle bir derdimiz, kimseye bir düşmanlığımız yok; ancak bizimle derdi olan, Devletimizin, milletimizin birliğini yok etmeye çalışanlarla görülecek bir hesabımız var.
Sanılmasın ki, Türk Ordusu yalnızca silahaltındaki askerlerimizden ibarettir. Ordu- millet derler bize, milyonlarca askerimiz var.
Şehitlerimiz var, yüreğimiz yanıyor. Gazilerimiz var, içimiz sızlıyor. Ama kahraman askerimizin kanı ile canı ile bu topraklarda yeni bir gelecek kuruluyor. On binlerce kilometre öteden gelerek, coğrafyamızı kan gölüne çevirenlerden Türk milleti hesap soruyor. Emperyalist hesaplar bozuluyor, hain planlar yıkılıyor. Şehitlerimizin acısı yüreğimizde. Alışılmışlığa izin vermemeliyiz. Diyoruz ki; Yere batsın maçlar, yere batsın diziler, yere batsın şehit haberlerinin önüne çıkan Tv programları! YASTAYIZ! YASTAYIZ! YASTAYIZ!
Türk milleti, askerinin yanında kıyama duruyor.
Kahraman Mehmetçik yedi düvele, Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha gösteriyor.
Gün bu gündür. Büyük yürüyüş başladı. Mazlumların göz yaşları dinsin, dostlar sevinsin; alçaklar korksun, hainler kaçacak delik arasın, düşman karalar bağlasın! Tüm dünya bu sözümüzü duysun, düşmanlar ayağını denk alsın;
Türk milleti bugün tek yürek, tek bilek kahraman Mehmetçikle birlikte Afrin’e yürümeye hazırdır. Bugün milyonlarca seve seve şehadet şerbetini içmeye hazırdır. Biz, askeriyle, milletiyle bir ve bütün olarak Devletimizin sonuna kadar arkasındayız.
Bu bir vatan mücadelesidir.
Bu bir namus mücadelesidir.
Bu bir var oluş mücadelesidir.
Bu bir Hak mücadelesidir.
Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle, burada ve her daim varlığını hissettiğimizMiili Kuruluşlarımızın, 100 binlerce üyesiyle, duamızla, varlığımızla, ruhumuzla ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız.
Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız.
Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren, gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.
Bilinsin ki, bundan sonra kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Ölmek var, dönmek yok. Allah var, gam yok.
Bilinsin ki, bedeli ne olursa olsun Afrin emperyalistlere mezar olacak! Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olacaktır.

Yaşar ŞANLI
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1nolu Şube Başkanı &
Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Başkanı

Yazar: teskocaeli1